INFORMĀCIJA PAR PASĀKUMU

Egils Levits
"Pārdomas par Latvijas valsts ideju"

 

 

Otrdien, 16.aprīlī plkst. 18:30 Biznesa augstskolas Turība C321.auditorijā notiks jurista, politologa, Eiropas Tiesas tiesneša Egila Levita vieslekcija "Pārdomas par Latvijas valsts ideju".

Pērn visā Latvijā tika atzīmēta valsts simtgade. Šajos 100 gados mūsu valsts vēsture ir ļoti dažāda – gan smagiem notikumiem, gan vērienīgiem sasniegumiem bagāta, un, lai gan ikdienā notikumi turpina būt tikpat raibi, Latvija aug un attīstās. Latvija bija, ir un turpinās pastāvēt. Sperot pirmos soļus Latvijas valsts divsimtgadē, Biznesa augstskola Turība aicina apmeklēt jurista, politologa, Eiropas Tiesas tiesneša Egila Levita vieslekciju "Pārdomas par Latvijas valsts ideju".

"Valsts pamatā ir ideja. Šī ideja pastāvīgi turpina veidoties. Tā tiek uzturēta un veidota gan apzināti, mērķtiecīgi, gan neapzināti. Tā ir kompleksa un sazarota. Tā ir mūsu ikdienas rīcības pamatā, un ar to mēs ikdienā sastopamies ik uz soļa. Tā ir pakļauta kritiskam izvērtējumam, kas dod tai impulsu attīstīties tālāk. Valsts ideja ir nesaraujami saistīta ar politiku un tiesībām, taču tā lielā mērā ietekmē arī ekonomiku, attiecības starp sabiedrības locekļiem un citas dzīves jomas. Latvijas valsts ideja kā valsts pamats ir ietverta Satversmē, it sevišķi tās Ievadā, taču tā nepastāv tikai Satversmē," uzsver E.Levits.

Šīs lekcijas un sekojošo diskusiju mērķis ir uzrādīt Latvijas valsts idejas struktūru, tās Satversmē ietverto konstitucionāli-tiesisko dimensiju, un kopā diskutēt par mūsu valsts ideju.

Egils Levits ir jurists un politologs, kurš pēdējos 30 gadus ir profesionāli un politiski "pavadījis" Latvijas valsti, sniedzot būtisku ieguldījumu gan Latvijas valsts atjaunošanā, gan tās pārveidē par demokrātisku un tiesisku valsti, gan tās kā mūsdienu Eiropas valsts idejiskajā, institucionālajā un tiesiskajā nostiprināšanā un attīstībā. E.Levits ir Latvijas Republikas Satversmes preambulas projekta autors, Eiropas kopienu tiesas tiesnesis, grāmatas "Valstsgriba. Idejas un domas Latvijai 1985–2018" autors.

Vieslekcijas apmeklējums ir bez maksas.

Aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi.
Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas.

Informējam, ka vieslekcija tiks fotografēta. Iegūtie materiāli var tikt publicēti.

 

Reģistrāciju nodrošina     

INFORMĀCIJA PAR PIETEIKŠANOS

Apmeklēt vieslekcijas aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.

Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas.

ORGANIZATORS

Biznesa augstskolā Turība regulāri tiek organizētas bezmaksas vieslekcijas par visdažādākajām tēmām, ko vada sabiedrībā atpazīstamas personības, nozares profesionāļi un Turības absolventi.

Četru gadu laikā augstskolā ir notikušas vairāk nekā 200 dažādas izglītojošas vieslekcijas.

Apmeklēt vieslekcijas aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.
Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi. Atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas.www.turiba.lv

Google karte

Biznesa augstskola Turība

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058

16.04.2019

18.30

Sociālie tīkli