INFORMĀCIJA PAR PASĀKUMU

Eiropas Latviešu kongress ieies vēsturē kā pirmais ārzemēs mītošo Latvijas cilvēku pārstāvības un sadarbības forums ar mērķi Latvijas valsts simtgades ieskaņās apliecināt un stiprināt mūsu kopības sajūtu, pilsonisko apziņu un atgriezenisko saikni ar Latviju.

 

Kongresu organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību un partneriem Latvijā. Kongresa sagatavošanu atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds, bet norisi – Ārlietu ministrija, Kultūras ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Kongress notiks 2017. gada 28.-30. jūlijā. Tas sāksies un noslēgsies Rīgā, bet pamatprogramma noritēs uz prāmja maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga, simboliski atainojot diasporas ceļus plašajā pasaulē un noturīgo sasaisti ar Latviju.

 

Kongresā pirmām kārtām aicināti piedalīties ārpus Latvijas dzīvojošie Latvijas cilvēki un tie, kuri pēc ārvalstīs pavadīta laika atgriezušies Latvijā, un otrām kārtām – Latvijas partneri, t.i., diasporas redzējumā un sadarbībā ieinteresēti uzņēmēji, pētnieki, mediji, iestādes un pašvaldības.

Kongress izstrādās “Simtgades ceļa karti” – diasporas veltījumu Latvijas izaugsmei otrajā valsts simtgadē. Tajā tiks ietverts diasporas redzējums un starptautiskajā pieredzē gūtās atziņas dažādās nozarēs, kā arī apkopotas pašu konkrētas iniciatīvas Latvijai.

 

Lejupielādē kongresa programmu.

 

Kongresa ietvaros piedāvājam jums kļūt par akcijas “KOFERU PARĀDE” dalībniekiem. Aicinām, izmantojot koferi, krāsas un citus papildmateriālus, ļauties fantāzijai un paust savu pasaules skatījumu, attieksmi pret lietām un parādībām ap mums un mūsos, vai vienkārši – izveidot kādu jauku dizaina objektu!  Akcijas darbi tiks veidoti kongresa laikā uz kuģa. Akcijas norisē līdzdarbosies un konsultācijas sniegs “BILŽU” mākslinieki. Kongresa noslēgumā no akcijas darbiem tiks veidota tematiska izstāde.

 
 
Visbeidzot, kongresa un Pasaules latviešu konferences noslēguma vakaru 30. jūlija vakarā Dzelzceļa muzejā bagātinās īpaša vokālās mūzikas koncertprogramma, mākslas akcijas darbu izstāde, kā arī atspirdzinājumi un sarunas saviesīgās noskaņās.

INFORMĀCIJA PAR PIETEIKŠANOS

Mudinām dalībniekus reģistrēties uz visu kongresa programmu kopumā - tas dos iespēju pilnvērtīgi nodoties gan domapmaiņai, gan sadarbības veidošanai un neformālajai programmai.

 

Ja dalība visā kongresa programmā Jums tomēr nav iespējama, pastāv iespēja pieteikties tikai uz Rīgā noritošajām kongresa sadaļām. Iesakām kongresam pieteikties savlaicīgi - vietas darba grupās un kajītēs tiks rezervētas, ņemot vērā pieteikšanās secību.

 

Dalībnieki:

Kongresā pirmām kārtām aicināts iesaistīties ikviens rosīgs, Eiropā mītošs Latvijas cilvēks – pašdarbnieki, skolotāji, jaunieši, mākslinieki, viedokļu līderi, nozaru profesionāļi – un arī Latvijā atgriezušies cilvēki ar Eiropas pieredzi. 

 

Aicinām pieteikties arī diasporas redzējumā un sadarbības veidošanā vai stiprināšanā ieinteresētus partnerus no Latvijas - uzņēmējus, pētniekus, medijus, nevalstiskās organizācijas, iestādes u.c.

 

Dalības maksa:

Maksa par dalību visā kongresā ir 120 EUR.  

 

Par dalības maksu dalībniekam tiek nodrošināts :

-       Dalība kongresa atklāšanas pasākumā un darba sesijās Rīgā un uz prāmja Isabelle;

-       Kafijas pauzes, brokastis, pusdienu uzkodas un vakariņas kongresa programmas laikā Rīgā un uz prāmja Isabelle (nav ietverti kongresa noslēguma vakara atspirdzinājumi);

-       Nakšņošana prāmja Isabelle četrvietīgās B klases kajītēs (par papildus maksu iespējams pieteikties uz divvietīgām kajītēm) un augstākās klases kajītēm

-       Transports maršrutā Latvijas Nacionālā bibliotēka – Rīgas Pasažieru osta – Latvijas Nacionālā bibliotēka;

-       Dalība vakara kongresa dalībniekiem slēgtajos kultūras pasākumos uz prāmja Isabelle, kā arī piekļuve arī citai kuģa programmai;

-       Dalība un transports neformālajā programmā Stokholmā.

 

Dalība kongresa Rīgas sesijās ir bez maksas. Bezmaksas dalībniekiem, kas nepiedalās pārējā kongresa programmā, nav pieejamas pusdienu uzkodas.

 

Atsevišķa dalības maksa tiek piemērota kongresa 30.jūlija svinīgajam galā vakaram Rīgā. Maksa par dalību noslēguma pasākumā ir EUR35 par personu.

 

Maksa par līdzbraucējiem uz Stokholmu (personas, kas nepiedalās kongresa darba sesijās) tiek piemērota saskaņā ar Tallink  izcenojumu attiecīgās kategorijas kajītei, ietverot brokastis un vakariņas.

 

Kajītes klase Izmaksas uz vienu vietu, EUR Piemaksa, EUR*
B4 118,25 -
A4 125,50 7,25
B2 144,50 26,25
A2 159,00 40,75
De Luxe klases kajīte 323,00 204,75
Junior Suite klases kajīte 368,00 249.75

 

*Piemaksa attiecas uz kongresa dalībniekiem, kuri maksā par dalību kongresā 120Eur. Uz līdzbraucējiem attiecas pilnā summa: izmaksas uz vienu vietu + piemaksa.

 

N.B. Līdzbraucēji nepiedalās neformālajā programmā Stokholmā, bet brīvo laiku, kamēr kuģis atrodas Stokholmā, plāno paši (Tallink mājas lapā iespējams arī pieteikties uz kuģa pasažieriem piedāvāto izklaides programmu).

 

 

Nepieciešamā informācija, lai reģistrētos kongresam:

Reģistrēšanās anketā būs nepieciešams norādīt arī Jūsu pases datus, līdzbraucēju (ja tādi būs) pases datus un pievienot Jūsu portreta foto kongresa dalībnieka kartei. Lūgums pirms reģistrēšanās pārbaudīt, vai Jums ir pieejami pases dati un portreta foto.

Kongresa ietvaros tiks organizētas divas kontaktbiržas, kurās kongresa dalībniekiem būs iespēja neformālā gaisotnē veidot lietišķus kontaktus ar mērķi veicināt sadarbību un iniciēt kopīgus projektus.  

 
Kongresa dalībniekiem bez maksas tiek piedāvāts izveidot savu stendu, kurā iespējams popularizēt savu darbības jomu vai organizāciju un informēt un uzrunāt partnerus sadarbībai. 
 
Sīkāka informācija par kontaktbiržām un to dalībniekiem sekos pēc reģistrēšanās.
 
 
 
 

ORGANIZATORS

Google karte

Eksporta iela 3a, Rīga

28.07.2017 - 30.07.2017

Citi interneta resursi