INFORMĀCIJA PAR PASĀKUMU

Par pasākumu
Starptautiskā dzimtās valodas diena visā pasaulē tiek svinēta 21.februārī. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību valodu daudzveidībai un dzimtās valodas skaistumam.
Lai svinētu Dzimtās valodas dienas svētkus kopā ar skolu jaunatni, Latviešu valodas aģentūra Latvijas Nacionālajā bibliotēkā aicina uz tikšanos skolēnus no visas Latvijas. Pasākumā dzirdēsiet LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošās pētnieces Dr. sc. soc. Dagmāras Beitneres priekšlasījumu, Juglas vidusskolas angļu valodas skolotājas Solveigas Akmentiņas praktiskajā nodarbībā varēsiet paskatīties uz savu vārdu no dažādiem skatpunktiem, notiks konkursu “Labi vārdi sirdi silda” un “Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu” uzvarētāju apbalvošana, muzikālu priekšnesumu sniegs Uldis Marhilēvičs un Antra Stafecka, kā arī plānota ekskursija Latvijas Nacionālā bibliotēkā. 
Dzimtās valodas dienas pasākuma dalībniekiem būs iespējams saņemt apliecību par piedalīšanos.
 
 
Organizācija
Latviešu valodas aģentūra ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde un tās mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Savukārt viens no Aģentūras uzdevumiem ir organizēt pasākumus, kas popularizē valsts valodu, veicina tās lietošanu un sekmē sabiedrības līdzdalību valsts valodas politikas īstenošanā. 
Dzimtās valodas diena ir kļuvusi par ikgadēju pasākumu, kuru apmeklē liels skaits skolēnu no visas Latvijas. Pēc UNESCO iniciatīvas kopš 1999. gada katru gadu 21. februārī visā pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu, lai izceltu valodas nozīmi saziņā, pašizpausmē, sabiedrības veidošanā, zināšanu apgūšanā un tālākā nodošanā.
Šajā dienā apbalvojam radošo darbu konkursu uzvarētājus. Konkursa dalībnieku labāko darbu fragmenti tiek iekļauti grāmatās. Šajā sērijā jau iznākušas deviņas grāmatas. Vairāk par skolēnu radošo darbu krājumiem uzziniet ŠEIT
 
Lai noskaidrotu konkursa „Labi vārdi sirdi silda” un „Redzu labu vārdu, rakstu labu stāstu” labāko darbu autorus spiediet ŠEIT
 
Pasākuma programma ir apskatāma ŠEIT
 
Kā nokļūt
 
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Var nokļūt ar  sabiedrisko transportu (pietura - Nacionālā bibliotēka):
 
Autobuss: 3, 4, 4z, 7, 8, 10, 21, 22, 23, 25, 26, 32, 35, 38, 39, 43, 54, 55
Mikroautobuss: 238, 242, 244, 246, 263, 270, 271
Tramvajs: 2, 4, 5, 10
Trolejbuss: 9, 27
 
 

Fotogrāfija no Tautas tērpu centra SENĀ KLĒTS arhīva.

INFORMĀCIJA PAR PIETEIKŠANOS

Aicinām Jūs tiešsaistē reģistrēties konferencei  līdz š.g. 15. februārim (ieskaitot), aizpildot anketu un spiežot pogu „Reģistrēties”

ORGANIZATORS

Latviešu valodas aģentūra
 
www.valoda.lv
 
  • Kontaktinformācija

  • Velga Līcīte–Meldere
  • Adrese: Lāčplēša 35-5, LV-1011
  • Tel.: 67201684
  • E-pasts: velga.licite@valoda.lv

Google karte

Mūkusalas iela 3, RĪga

21.02.2017

Sociālie tīkli